NHL znovu v ČR

NHL znovu v ČR

V pátek 4. října pražská O2 aréna opět okusí atmosféru nejslavnější hokejové ligy světa. Po zápasech New Yorku Rangers a Tampy Bay Lightning z roku 2008 a Phoenixu Coyotes proti Bostonu Bruins o dva roky později, se nyní u nás utkají v prvním kole soutěže Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks. V prvním jmenovaném týmu válí český útočník Jakub Voráček, na straně soupeřů se počítá s Davidem Kämpfema Dominikem Kubalíkem, který na debut v NHL čeká, a dočkat by se mohl právě doma. Sám v to věří. Počítalo se i s již bývalým spoluhráčem českého rezouna, Radko Gudasem, v létě byl ale vyměněn do Washingtonu. Zápas před domácím publikem ho tedy bohužel mine. Předpokládá se, že „nestranní“ lidé budou přeci jenom více přát Voráčkovu týmu.
Vlajka Chicaga
O lístky na hokejový svátek se strhl velký zájem a vyprodáno bylo do dvou hodin. Nejlevnější si fanoušci mohli koupit za 1990 Kč, nejdražší za 7990 Kč. Právě kvůli obrovskému zájmu se pořadatelé rozhodli zpřístupnit divákům i trénink den před utkáním. Pokud se někteří tedy nedostanou na zápas, měli šanci alespoň zhlédnout dril hokejistů. Lístky byly k dostání za 390 Kč.
V loňské sezóně v základní části nasbíralo Chicago pouze o 2 body více než Flyers, takže se může očekávat opravdu vyrovnaný zápas. Blíže samozřejmě napoví až soupisky. Největší hvězdy ale nesmí chybět. V Blackhawks bránu střeží Corey Crawford, dalšími oporami jsou Patrick Kane, kapitán Jonathan Toews, Alexander Nylander, Connor Murphy, Erik Gustavsson nebo Dominik Kahun, Němec narozený v České republice. Za Philadelphii nastoupí Carter Hart v bráně, kapitán Claude Giroux, Matt Niskanen, Travis Konecny. Ano, i on má české kořeny.
Nastoupení hokejisté
Se zápasy zámořských hvězd se v ČR počítá i v následujících čtyřech letech, ať už o utkání klasická, přátelská a nebo jenom kempy. Podle mého názoru ale stejně atmosféra zámoří má něco do sebe, a evropská města jí nebudou moci konkurovat. Pro české fanoušky ale půjde určitě o obrovský zážitek.