Triky na lepší spánek

Triky na lepší spánek

Vyloženě vás trápí nespavost, chcete posunout kvalitu Vašeho spánku na další level, nebo se zkrátka jen dnes povalujete v postele již několikátou hodinu? Níže naleznete řadu tipů, jak s pomyslnou překážkou skoncovat.
 
ÚPRAVA OKOLNÍCH VLIVŮ
Korigování vnitřní teploty do rovnováhy, udržování čistoty a pořádku v místnosti také kladně ovlivní výsledek odpočinku. Mimo jiné se doporučuje alespoň dočasné otevření okna pro výměnu a doplnění čerstvého vzduchu a následnou ideálnější harmonii těla.
 uklizená ložnice
VHODNÉ ROZVRŽENÍ DNE
Pokud se naučíte chodit do postele v přibližně stejný čas a přizpůsobíte tak svůj harmonogram, tělo si zvykne a bude při snaze o spánek méně odporovat.
 
OMEZENÍ ELEKTRONIKY
Odložte své zařízení minimálně několik minut před ulehnutím stranou, nebo si jej předem předpřipravte. Snižte jas, zapněte tmavý režim, přepněte barvy do méně nápadných (čímž výrazně ušetříte oči). Ideálně se nevytěžujte přílišným uvažováním, psaním důležitých textů a podobnými aktivitami a pouze relaxujte nad hudbou či filmy.
 
POZOR NA JÍDELNÍČEK
Není žádným tajemstvím, že příjem rychlých cukrů a kofeinu před vydáním se do ložnice lidskému tělu neprospívá. Takové látky Vás nastartují a připraví na další dění, které se ovšem konat nebude. Vyhněte se tedy nesprávnému jídlu v pozdních hodinách.
spící dívka
 
POHODLÍ JE ZÁKLAD
Urovnejte si polštář, přeskládejte peřinu, navlečte na sebe příjemné pyžamo a zvolte vyhovující polohu. Jakmile se nebudete ve vlastním lůžku cítit dobře, o to hůře se Vaše mysl bude soustředit na nutnost okamžitého spánku.
 
NEPŘETĚŽUJTE SE
Nenajdete horší chvíli pro opakování povinností, trápení se nad všemožnými starostmi a zatěžováním mozku přemýšlením o složitých problémech. Zaměřte se na pozitiva a vyčistěte si hlavu od nepříjemností a jiných potíží.
 
Pro zdraví každého jedince je spánek důležitou součástí denní rutiny. Ať už se Vám zdá počet naspaných hodin jakkoli důležitý, neměla by se jeho podstata opomíjet.