Lokomotiva Tomáš, pohádka, kterou děti milují. V čem je její kouzlo?

Lokomotiva Tomáš, pohádka, kterou děti milují. V čem je její kouzlo?

Mašinka Tomáš je oblíbená dětská pohádka. Jako televizní seriál se začaly příběhy lokomotivy Tomáše objevovat v roce 1984 a od té doby ani trošku neztratil na své popularitě. Děti příběhy této mašinky prostě zbožňují. Dříve než však vzniknul samotný seriál, byla na světě dětská kniha podle, které je také seriál natočen. A možná vás nepřekvapí, že tato dětská kniha je ještě kouzelnější než televizní seriál.příběhy mašinky Tomáše pocházejí z knížky pro děti

Modrá barva a číslo jedna

Pohádky o mašince Tomášovi pojednávají https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/saakasvili-tabori-se-svymi-stoupenci-v-centru-kyjeva-odmita/r~39db9874da6011e7afac0cc47ab5f122/ příběh o původně modré lokomotivě jménem Tomáš, která jezdí na ostrově Sodor a zažívá zde různá dobrodružství. Tomáš má samozřejmě na ostrově také velké množství přátel, se kterými zažívá nejrůznější dobrodružství a jak už to tak bývá, všechno má v pohádce vždy jen dobrý konec.
Tomáš společně se svými přáteli na železnici zažívají někdy až komické situace, občas se dostanou do problémů nebo sami nějaký problém a zmatky způsobí, ze situace ale vždy vyváznou dobře a všechno se jim podaří uvést do běžného stavu. Podobné příběhy děti zbožňují a proto se i lokomotiva Tomáš stala velkým vzorem pro malé děti po celém světě.přečtěte ji i svým dětem
Původně jde o anglický seriál, který byl namluven nejen v češtině ale i v dalších jazycích. V originále prvních dvaapadesát dílů dokonce namluvil známý britský hudebník, člen skupiny Beatles, Ringo Starr. V českém jazyce se pak vypravěčem seriálu stal Radovan Vaculík a později Bohuslav Kalva.

Pohádková knížka

Televizní seriál byl natočen podle velmi úspěšné dětské knihy, kterou napsal reverend W. V. Awdry. Příběhů s lokomotivou Tomášem později vzniklo více a existuje tak celá řada dětských knížek, které vypráví příběhy této veselé mašinky a jeho přátel. Vznikly i například pohádky na dobrou noc, které jsou určeny k přečtení dětem před spaním. I když měl Tomáš v knížce původně modrou barvu a označován byl číslem jedna, v některých příbězích se setkáváme i s jeho zelenou verzí.
Všechny příběhy jsou ale krásné, poučné a všechny děti je mají velmi rády.