Hudba je lék pro duši

Hudba je lék pro duši


Hudbu nejspíš posloucháme všichni. Jen si každý vybíráme jiný žánr. Důležité je, aby se nám líbila. Jen v takovém případě má pro nás ozdravný přínos. Je tedy jasné, že hudba nás dokáže ovlivnit možná víc, než si myslíme. Léčení hudbou se nazývá muzikoterapie. Neslouží k léčbě závažných onemocnění, spíše vyladí vaše myšlenkové pochody, dovolí vám relaxovat nebo uvolní vaše napětí. Hudba, ale může být nápomocna i pří řešení problémů se sexualitou.
hudba ovlivní naše emoce
Některé žánry ji tlumí, jiné naopak povzbudí sexuální přitažlivost. Podle výběru hudby se nám může povést zařadit člověka do určité skupiny. Metal a tvrdší rocková muzika bude nejspíš slušet rebelům a nekonvenčním osobám. Blues a folk poukazuje na svobodomyslnější jedince. Pravidlo to samozřejmě není. Ovlivňuje nás nejen hudba samotná, ale i hudební nástroje. Některé nám mohou být více příjemné, jiné na nás budou působit rušivě.   Rozporuplné jsou například housle. Možná je někdo z vás vnímá spíše jako tklivý nástroj, který může vyvolat až smutek. Pokud právě procházíte nějakou krizí, třeba vztahovou a pustíte si tklivý song, uděláte si službu popravdě medvědí. Na jinou osobu mohou veškeré strunné nástroje naopak působit pozitivně. V každém případě z toho vyplývá, že hudbou můžeme být ovlivněni v pozitivním i negativním smyslu. Některé songy nás dokáží rozplakat. Živější hudba nás naopak rozveselí a možná i přiměje k větší aktivitě.
hudební virtuózka
Duchovní hudba naši mysl zklidní a přiměje nás k rozjímání a utřídění myšlenek. Jiná muzika nám na dlouhou dobu utkví v hlavě. Určitě znáte, když si od rána do večera broukáte stále dokola jednu a tu samou písničku. To opět svědčí o vlivu hudby na naši mysl. Hudba také posílí naše smyslové vnímání. Pokud si ještě i zazpíváte, okysličíte vaše plíce. Ať už jste se rozhodli využít muzikoterapie nebo ne, věřte, že poslech hudby vám pomůže vyladit emoce do toho správného akordu.