Při výběru hypotéky je nutná jistá obezřetnost

Při výběru hypotéky je nutná jistá obezřetnost

Vzít si hypotéku je dnes nejčastějším řešením, jak získat peníze na koupi vlastní nemovitosti. Spousta lidí však udělá chybu, že vezme první hypotéku, která se nabízí, a neudělá si srovnání, takže ve výsledku lituje. Neberte si hned první hypotéku, která se vám nabízí, a nejdříve si vše porovnejte.

hromádka bankovek

Zjistěte si detaily

Než podepíšete úvěrovou smlouvu, projděte si několik bankovních, ale také nebankovních společností, které se zabývají poskytováním hypotečních úvěrů. Nechte si vše sepsat, a vezměte si to domů k porovnání.

Požádejte o pomoc odborníka

Možná že se ve finančních pojmech nevyznáte tak dobře, a můžete udělat chybu, když si vezmete to, co se jako nejvýhodnější tváří, ačkoliv tomu tak vůbec nemusí být. Požádejte o pomoc odborníka, nějakého finančního poradce, který se v těchto věcech vyzná, a tak vám může pomoci zvolit takovou cestu, která pro vás bude z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější.

moderní technologie

Nízký úrok není vše

Možná že vás zaujme nejnižší úrok, avšak ten může mít nastavenou krátkou dobu fixace, a po jejím skončení se promění do takové výše, až nebudete stačit koukat. Proto se nedívejte jen na úrokovou sazbu, která je vám nabízena nyní, ale i na dobu fixace, a možná se dokonce poraďte s lidmi, kteří mají onu konkrétní hypotéku již delší dobu.

Poplatky

Nízká úroková sazba, dlouhá fixace, a… skryté poplatky. Pokud se jedná o klasické poplatky, finanční instituce, která vám bude poskytovat úvěr, vám předem sdělí jejich četnost a výši. Veškeré poplatky musejí být samozřejmě uvedeny ve smlouvě, spousta institucí však počítá s tím, že si ji nebudete tak dobře číst, a sem tam něco vám zkrátka unikne. Než cokoliv podepíšete, čtěte.

Nenechte se obalamutit

Nenechte se obalamutit různými nevýhodnými nabídkami, které k vám poputují ze všech stran. Banka totiž není jistotou, že se vám to vyplatí, a nebankovní společnosti mnohdy skutečně nabízejí výhodnější úvěry, zkrátka proto, že mohou.