Německé příspěvky na děti jsou dostupné i pro Čechy

Německé příspěvky na děti jsou dostupné i pro Čechy

Jedná se o finanční příspěvek na děti, kteří běžně pobírají Němečtí občané. Nemusíte ale mít německé občanství, abyste na tento příspěvek dosáhli. Mohou ho totiž získat i Češi, kteří pracují v Německu. Ale ani pokud v Německu přímo nepracujete, tak čtěte dál, jsou tu totiž i jiné cesty.

Kindergeld patří v Německu k těm nejdůležitějším příspěvkům a jedná se o značně vyšší částku, než jsou příspěvky na děti u nás v České republice. Tyto peníze by měly sloužit primárně na školné pro vaše děti. Ale můžete je pochopitelně využít i jiným způsobem. Vaše ratolesti navíc ani do školy chodit nemusí a pořád tento příspěvek můžete získat. Jde o to, že když ještě nejsou vaše děti plnoleté, můžete na ně brát podporu, přestože už nestudují.

dítě s matkou

Naopak pokud se vaše děti rozhodnou studovat dále, můžete si tuto podporu prodloužit. Jelikož máte doma studenta, budete na něj dostávat finanční podporu. Studium u nás v České republice sice není finančně tak nákladné jako například ve Spojených státech, ale zase zabírá hodně času a finanční podpora se jistě bude hodit.

pracující žena

Jak tedy Kindergeld získat? Základní pravidlo zní, že musíte mít alespoň jedno dítě a odvádět daně v Německu. To nutně neznamená, že tam musíte být zaměstnáni na hlavní pracovní poměr, stačí, když tam například vlastníte nějakou nemovitost. Důležité je odvádění daní a sociálního pojištění. Právě z toho se totiž příspěvky na děti vyplácí.

V Německu navíc nemusí pracovat oba rodiče. Stačí, když tam pracuje a platí daně jeden z nich. I tak si můžete o podporu na děti zažádat. Děti samozřejmě v Německu žít ani studovat nemusí. Vlastně tam nemusí nikdy ani jet, všechny podmínky se týkají pouze rodičů nebo alespoň jednoho z nich. Pokud tyto podmínky splňujete a chcete získat peníze navíc, tak se podívejte na formuláře Kindergelda přečtěte si více informací.