O výhodách oválného bazénu

O výhodách oválného bazénu

Lépe zapadne do terénu – obdélníkové bazény jsou ideální zejména pro závodní plavání, plavci mají shodně dlouhé dráhy a nelze tvrdit, že by někdo z nich byl handicapován anebo naopak zvýhodněn. Z estetického hlediska jsou však vhodnější bazény oválného tvaru, snadno se začlení do jakéhokoli terénu, dobře zapadnou do rovné i terasovité zahrady, můžete jejich okolí osázet okrasnými dřevinami a skalničkami a vytvoří zajímavý ráz venkovního prostředí.

bazén s delfíny

Lépe se čistí – oválný bazén Bazény Gluc se lépe čistí, protože nemá žádné ostré rohy. Všechny přechody jsou plynulé a bude vám tu čistit jak dno bazénu, tak i jeho stěny. Můžete k tomu využít i ruční nástavec na teleskopickou tyč, tedy ruční bazénový vysavač.

V pravých úhlech se blokuje energie – o pravém úhlu je známo, že v něm špatně proudí energie, stejně tak v ostrém úhlu jakékoli místnosti. Proto se také do rohů např. dle Feng-shui umísťují dekorativní předměty, aby místnost opticky převedly do přijatelnějšího geometrického tvaru, např. právě oválu. V pravém úhlu v místnosti se také nedoporučuje dlouho sedět a umístit tam jídelní stůl. Týká se to také postele, která by měla být opřena sice o stěnu, ale měla by být uprostřed, nikoli zaražená do rohu. U bazénů to platí rovněž, všimněte si, že menší bazény např. u přímořských bungalovů, mají častokrát oblé tvary, aby se tu návštěvníci necítili příliš stísnění. Padne-li tedy vaše volba na bazén oválného tvaru, bude to určitě přínosné pro celou vaši rodinu i vaše přátele.

oválný bazén

Křivky jsou přirozenější, než ostré hrany – obdivujete-li krásnou ženu, uchvátí vás zejména její symetrické křivky boků, hýždí, bříška, ňader, a dokonce i nohou, chodidel a dlaní. Vnímáte její přirozenou krásu i v obličeji díky zakřivením a oblým tvarům. Jen si představte, jak by to bylo škaredé, kdyby ženy vypadaly jako hranaté krabice. Proto také bude pohled na váš bazén vnímán přirozeněji, jestliže bude mít tvary křivek, buď v podobě oválu, anebo elipsy.