Úžasné trubky

Úžasné trubky

Jedním z nejzákladnějších stavebních polotovarů je trubka. Plastová, ocelová, měděná, každý materiál předurčuje, k čemu trubka bude sloužit, jestli bude trubka něco podpírat nebo bude sloužit k potrubním rozvodům, nebo bude ochraňovat například elektrické dráty. Trubky nemusí mít jen kruhový tvar, mohou být i čtvercové nebo obdélníkové, v tom případě jim říkáme jakly. Jejich výroba je trochu složitější než běžné kruhové http://www.multivac.cz/produkty/kruhove trubky, ale mají vyšší pevnost, což vyvažuje jejich vyšší cenu na trhu. Jakly nepoužíváme na potrubní rozvody, ale jako stavební konstrukční prvky.

trubky

Pokud se týká potrubních rozvodů, jsou ocelové trubky nahrazovány plastovými. Rozvody vody v plastové trubce, to je záruka, že trubka nezačne korodovat, že se do vody nedostanou nežádoucí částečky a voda zůstane průzračně čistá. Ocelové trubky https://www.mtz-servis.cz/ ale budou stále na trhu vysoce prodejným zbožím. Není stavby, aby na ni nebyla ocelová trubka. A nejen na stavbě samotné, ale i samotné lešení, které ke stavbě domu potřebujeme bude z ocelových trubek. Ocelové trubky jsou snadno ekologicky likvidovatelné, stačí je odvézt do sběrných surovin a ty se postarají, aby ocelová trubka byla roztavená a ocel byla k použití na další výrobu.

potrubí

Každý materiál má jinou chemickou odolnost, některý odolá vodě, některý chemikáliím, jiný naftě a ropě, a podle toho musíme rozhodnout, jaká trubka je pro náš projekt vhodná. Každý výrobce ke svým trubkám dokládá tzv. materiálové atesty, kterými zaručuje právě onu chemickou odolnost a potvrzuje, z jakého materiálu je trubka přesně vyrobená. Použít správnou trubku, to může zabránit vzniku velkých ekologických havárií. Ten, kdo vyrobil první trubku dal světu velkou pomoc. Vždyť bez trubek bychom neměli v bytě vodu, plyn a ani teplo. Potrubní rozvody zajišťují komfort našeho bydlení. Trubky jsou nenápadné, ale nenahraditelné.