Pracovat rukama nebo hlavou?

Pracovat rukama nebo hlavou?

Je nepochybně těžké až nemožné přesně určit, jaký druh povolání je jednodušší nebo lepší vykonávat. Skupina lidí, kteří pracují silou nebo takzvaně rukama bude vždy tvrdit, že je to mnohem náročnější a více vyčerpávající než to, používat při práci mysl. Ať už si však zvolíte zaměstnání, které vám bude připadat lepší variantou, pamatujte, že všechno má své klady a zápory.
pokládka dlažby

..1         FYZICKÁ ZÁTĚŽ V ZAMĚSTNÁNÍ

Při volbě pracovní pozice, která bude zaměřená na fyzickou silu a při které je nutné mít nějakou kondici, si můžete být jistí, že vaše myšlenky budou mít prostor ubírat se směrem, jaký si sami zvolíte. To však neznamená, že pokud dáte volnost vaší hlavě, budete mít vyhráno.
•       Být fyzicky zdatní, mít vysportovanou postavu a cítit se v největší životní formě ještě neznamená, že po příchodu domů nebudete pociťovat bolesti svalů a vyčerpání, které bude vyžadovat především klid, odpočinek a spánek.
Potrápit vás můžou i zdravotní potíže, díky tlaku na vaše klouby nebo tolik obávané bolesti zad. Při dlouhodobé fyzické práci se rovněž můžete ocitnout v situaci, kdy budete odkázaní na možnost – být na nemocenské dovolené nebo rovnou v invalidním důchodu.
•       Těžké práce se však nebojí ani ženy a mnohdy si ji zvolí jako životní styl, který jich baví, naplňuje a poskytuje jim lepší a aktivnější způsob života.
práce v kanceláři

..2         PRACOVAT „HLAVOU“ NENÍ ŽÁDNÁ LEGRACE

Jestli se přesvědčujete o tom, že je lepší vybrat si zaměstnání, ve kterém budete pouze sedět a přemýšlet na úkoly bez toho, abyste fyzicky pracovali a učinili nějaký pohyb, pravděpodobně jste tuto práci ještě nedělali.
•       Mnoho lidí se totiž mylně domnívá, že se jedná o lehčí zaměstnání, při kterém se tolik nenadřou.
Opak je však pravdou, protože taková práce přináší mnoho stresu, zodpovědnosti, vyčerpání a v nemalých případech i bolesti hlavy nebo zhoršení zraku, díky příliš velkému soustředění. Rovněž tak přináší i to, že při ní lidi často chybují a dostávají se do stádia, kdy potřebují na chvíli vypnout a relaxovat, aby se dostali do stavu, kdy jim to bude opět takzvaně myslet.