Pokrok

Pokrok

Obyčejný člověk neví, jak třeba pokročil výzkum atomu, pokud se o to přímo nezajímá. A ten, kdo ano, tak zase asi neví, jak pokročil výzkum něčeho jiného. Čehokoli. To je úplně jedno. Chci tím pouze naznačit, že vnímáme nejvíce to, co máme na očích. 

V marketu víte, jaké mají cenovky, protože se na ně díváte. Ale asi netušíte, jaký tam mají strop. Jistě, nezajímá vás, tak tam nehledíte. S rozmachem je to totéž. Počítače a mobily jsou neustále na očích, denně se s nimi setkáváme, denně o nich mluvíme. Takže ten pokrok v tomto odvětví nechtěně sleduje i amatér, který pro to nemá to správné zapálení. 

mobil

My staří dědci ještě pamatujeme mobily s dvouřádkovým displejem, kde se super luštily zprávy SMS. Nebo se s mobilem různě běhalo a hledal se signál. To už dnes moc neexistuje. Mobily mají displej barevný a velký. Také mají spousty funkcí navíc, o kterých se nám kdysi ani nezdálo.  

Dnes si v pondělí koupíte nový mobil a v úterý už je vyroben ještě lepší, ještě výkonnější, ale ještě dražší.  

Ovšem svět nejsou jen a pouze mobily. Pokrok se vedral všude dá se říci i násilně. Jenže tomu se bránit nedá.  

pračka

Poznávají to i ženy, které coby paní domu nemusí tolik dřít jako kdysi. Která nemá automatickou pračku a třeba automatický vysavač. A to zde již doba takzvaných chytrých domácností, kde bude vše řízeno automaticky a také přes mobil. Ano, už je to zde a v provozu jsou již první přístroje a mobilní aplikace.  

Není oboru, kde by se pokrok nějak neprojevil. Každý odborník to ví. Může to být kuchař, stejně jako zahradník nebo kdokoli z jiného oboru. Technická revoluce bude pokračovat nesmírně rychlým tempem a měla by být stále více a více prospěšná. A my se jen budeme divit kam to celé povede. Nastanou časy, kdy už člověk nebude muset dělat vůbec nic a vše za něj zvládnou automaty. Jak to všechno dopadne, to se teprve uvidí.