Nejlepší přítel člověka

Nejlepší přítel člověka

O poutu mezi člověkem a zvířetem každý z nás minimálně slyšel. O to víc, když jsme ho na vlastní kůži zažili. Zvířata jsou věrní přátelé, kteří nám naslouchají a bezmezně nám důvěřují. To se jim mohlo v mnoha případech také vymstít. Ovšem pokud jsme osoby se srdcem na správném místě rozhodně s důvěrou zvíře neudělá žádnou chybu.

labrador s obojkem

Pokud máme doma nějaké to zvíře dobře víme, jaká to je velká zodpovědnost. Musíme zvíře věnčit, krmit ho, stříhat ho, a hlavně se mu věnovat. V tomto ohledu jsou zvlášť psi velice nároční. Jde o zvířata, která vlastně nikdy úplně nevyrostou a chovají se celý život jako malá štěňata. Potřebují neustálou péči a pozornost, kterou si zoufale snaží získat.
psí kosti

Většina psů je navíc tak geneticky modifikována, že by dnes v přírodě neměli nejmenší šanci přežít. Sami jsme pravděpodobně z vlka psy modifikovali a upravili takovým způsobem, že jsou na nás závislí a jsou nám bezmezně oddáni. To je samozřejmě na jednu stranu dobře, jelikož jsou na nás závislí a dávají nám veškerou svou lásku. Na druhou stranu, pokud někam odjedeme nejsou schopni se o sebe sami postarat. Proto musíme pověřit někoho, kdo by je nakrmil či jinak obstaral.

Neexistují, ale jenom psi. Mezi další oblíbené domácí zvíře se řadí také kočka. Majitelé koček na nich obdivují právě jejich samostatnost a eleganci, která právě psům chybí. Ti jsou závislí pouze na lásce a stejně jako zamilované páry je jim jedno jak u vyjadřování lásky vypadají. Kočky jsou oproti tomu klidné a tiché a nepotřebuji tak velkou péči.
kotě u sedmikrásek

To však naši společnost rozděluje na osoby, které vyžadují loajálního přítele a ty, kteří obdivují samostatnost a eleganci. V každém případě je zapotřebí si uvědomit, že bychom neměli již zasahovat do genetického kódu zvířat a ponechat jim jejich pudové vlastnosti, které je činí silnými a tím čím jsou.