Máte míru nebo spíše nadváhu?

Máte míru nebo spíše nadváhu?

To, jak vypadáte, má ve velkém procentu podíl na tom, jakým způsobem života žijete. Jestli máte rádi mlsání a jídlo všeho druhu, buďte si jistí, že o tom nebudete muset nikomu říkat, ale všichni si toho okamžitě všimnou.

Jak? Vaše tělo jim o tom řekne za vás.
snídaně s banánem

Důležité je stanovit si míru toho, co vám stačí

Jsou dva pojmy – míra a touha. To, jestli dáváte přednost vaší touze před tím, kolik vám v průběhu dne stačí přijmout potravy, je nesmírně podstatné. Pokud tedy budete toužit po tom – sníst všechno, co vás jen napadne, pravděpodobně jednou sníte i stůl.

Ovšem určit si míru toho, co člověku v jeho věku postačí k tomu, aby nijak nestrádal, měl všeho dostatek a neměl hlad – je už jiná věc.
náušnice v pupíku

Co všechno byste měli mít ve vašem denním jídelníčku?

•       Bílkoviny

•       Tuky

•       Sacharidy

•       Zeleninu

•       Ovoce

•       Vitamíny

Fakta mluví jasně, a to tak, že to, co člověka dělá sytého – jsou tuky. To značí, že všechna jídla, která jsou bohatá na vysoký podíl tuku vám zaručí, že nebudete mít hlad. Z pohledu energie, správné funkci mozku a aktivní síly, jsou to zejména sacharidy, které vám dají vše, co potřebujete k tomu, abyste přes den nepadli únavou. A veškeré vitamíny a minerály, vám dávají bílkoviny, ovoce a zelenina, které podporují funkci orgánů a zásobují vaše tělo aktivními látkami.
prostřeno na oběd

Porce vždy rozhodují o tom, jak vaše váha stoupá

Pokud si předem stanovíte to, co všechno v průběhu dne plánujete sníst, mnohem snadněji se vám bude pracovat s úpravou vašich porcí.

Aby byla strava vyvážená, musí mít z každého trochu, takže se zaměřte na to, jak se postarat o to, aby měl váš jídelníček řád. Pro začátek, vám postačí vyměnit vaše talíře za menší, které vám dopřejí mnohem menší porci toho, co byste si jinak dali na ten objemný.

Jestli nechcete přibývat na váze, musíte si hlídat to, kolik toho sníte. Pokud si už chcete dopřát, zaměřte se na větší porci masa a minimalizujte množství příloh. Nebo jich jednoduše vyměňte za zeleninu. Nezapomínejte si do jídelníčku zařadit ovoce, ale spíše v dopoledních hodinách formou snídaně a svačiny. Co se týče večeře, dbejte na to, aby byla nejen skromná, ale i lehká.

Pokud si budete hlídat míru toho, co sníte – tedy toho, co vám stačí sníst, nikdy pocit hladu a ani nadváhy nepoznáte.