Zútulněte si kuchyň pohodlnými křesílky

Zútulněte si kuchyň pohodlnými křesílky


Křesla, gauče a pohovky v kuchyních jsou trendem posledních několika sezón. Pohovky, křesla a pohodlné polstrované židle totiž prostor, ve kterém celá rodina tráví spoustu společného času, náležitě zútulní. Již neplatí, že se musí v kuchyních nacházet židle u jídelního stolu, anebo barové stoličky u kuchyňské linky. V současné době se přesouvá nábytek z obývacích pokojů do kuchyní. Je to prostor, ve kterém se vaří a také jí. Jakmile přidáme do kuchyně několik pohodlných křesel společně s pohovkou, stane se z ní útulný a pohodlný prostor. Kuchyň se tak rázem stává místností, která slouží jak pro přípravu jídla, tak místem, kde se setkává rodina a přátelé. Stává se přívětivým prostorem, ve kterém mohou všichni společně vařit, jíst, a současně odpočívat.
čalouněné židle

·         Gauče v kuchyních se stávají důmyslným způsobem, jak obývací prostory od kuchyňských prostorů oddělit. 
·         Z pohodlné pohovky se nápaditě stávají například snídaňové koutky.

Nevýhody

Nevýhodou takovéhoto zařízení kuchyní je, že se hned všechno brzy ušpiní.
·         Jako ideálním řešením, jak před znečištěním v kuchyni ochránit pohovku, anebo křesílka, je opatřit tento nábytek povlaky, které navléknete na polštáře a sedáky, které je možné vyprat.
·         Dalším řešením je například použít na nábytek sprej, který odpuzuje prach a jiné nečistoty.
·         Pokud si v tomto duchu zařizujete kuchyni, je dobré nevolit příliš světlé odstíny barev polstrování na nábytku. V tomto případě jsou vhodné spíše tmavší odstíny barev materiálů.
·         Případně volte nábytek z takových materiálů, který je dobře omývatelný, kdyby se vám přeci jenom podařilo nábytek nějakým způsobem zašpinit.
stůl v kuchyni

Pohovky do kuchyní

Tohoto trendu pohodlných kuchyní se ujali také výrobci nábytku, kteří nabízejí speciální pohovky do kuchyně.  Na těchto pohovkách můžete pohodlně snídat, ale také je rozložit a odpočívat při pečení vaší oblíbené bábovky. Pohovky do kuchyní jsou dostupné v mnoha stylech, barvách i různých rozměrů.