Poštovní obálky

Poštovní obálky


Poštovní obálka je velmi stará záležitost, ovšem její funkce se nezměnila a slouží nám dodnes. Plastová toho zároveň vydrží mnohem více, ale není moc drahá.

Poštovní obálky

Pošta je užitečná

Když se podíváme na historii pošty, tak i u nás funguje několik století a ulehčuje spoustě nám život. Přeci jen někdy nemáme možnost cestovat stovky kilometrů, abychom navštívili potřebné místo a všechno zařídili. Někdy si chceme například koupit určité zboží, ale prodejna se nachází na druhé straně republiky. I kdybychom měli na takový výlet čas, tak třeba kvůli malému balíku nemá opravdu cenu utrácet za dopravu a jet pro něj několik hodit a potom zpět.

psaní dopisu

Právě kvůli tomu funguje pošta, kdy za desítky korun si zaplatíte dopravu a zboží Vám může přijít až přímo domů. V dobách minulých to byl pro běžného člověka nejsnadnější způsob, jak někoho kontaktovat a poslat mu třeba dopis. S nástupem telefonů a internetu už do samozřejmě neplatí, ale pohledy se posílají stále a nějaké osobní dopisy také, protože mají své kouzlo. Příjemce takto můžete mnohem více potěšit, protože bude mít hmotnou věc, kterou může uschovat.

Obálka

Jestliže chceme někom poslat dopis, tak sami víte, že jej nemůžeme napsat jen tak na papír a potom poslat, protože na poště jej nevezmou. Musíme mít zakoupenou příslušnou poštovní obálku, do které dáme psaní či pohled a potom napíšeme adresu příjemce. Je to hned z několika důvodů. Přeci jen existuje takzvané poštovní tajemství, kdy třeba nechcete, aby Vám soukromou zprávu četli cizí lidé, ale přečetl si ji pouze příjemce. Přes obálku totiž nejde vidět a můžete posílat pouze schválené formáty, které mají na sobě poštovní známku, což je skutečně pro poštu nejlepší. Bohužel papír nevydrží všechno a když se dostane do vlhkého prostředí, tak se rozmočí.

poštovní obálka

Mnohem odolnější a těsnější je plast, kdy produkty můžete koupit na plastové obálky velkoobchod Samolepiciobalky, kde je opravdu velký výběr. Není problém zakoupit stovky kusů, protože u firemního využití se jedná o spousty kusů zboží, přičemž i u takového množství je nákup u této společnosti levný.