Podle jakých kritérií byste měli vybírat tenisovou raketu? Vyberte si takovou, se kterou se bude dobře hrát!

Podle jakých kritérií byste měli vybírat tenisovou raketu? Vyberte si takovou, se kterou se bude dobře hrát!

Chtěli byste začít sportovat a přemýšlíte, s čím začít? Volný čas je nejlepší trávit na vzduchu, třeba s tenisovou raketou v ruce. Jak tu správnou vybrat?

Podle jakých kritérií byste měli vybírat tenisovou raketu? Vyberte si takovou, se kterou se bude dobře hrát!

Tenis je krásný sport a určitě se u něj i pořádně protáhnete. Chcete začít sportovat a nejlépe na čerstvém vzduchu? Tenis by pro vás mohl být tím pravým sportem, dá se hrát rekreačně, je u něj docela zábava a navíc si dáte i pěkně do těla. Protáhnete ruce i nohy a ještě se pobavíte. Začít můžete tehdy, pokud budete mít vhodnou tenisovou raketu. Jak ji ale vybírat? Pozor na to, jak je raketa velká nebo těžká, možná byste si začátek své hry jen zbytečně ztížili!

tenisová raketa

Umíte tenis hrát?

Pro začátečníka nemusí být výběr rakety na tenis ničím jednoduchým. Je dobré zvážit své možnosti, pokud jste úplným začátečníkem, je lepší vybírat lehké rakety s velkou hlavou a také ty, které jsou lehké. Profesionální hráči naopak hrají s raketami s menší hlavou a s těžší váhou, aby lépe mohli kontrolovat údery. Pro začátečníka je ale těžká raketa téměř neovladatelná. Správná raketa musí také dobře padnout do ruky, takže i úchop je důležitý. Hodně v tomto ohledu hraje roli i to, zda je raketa určena pro ženu, muže nebo dítě.

Pamatujte, že záleží i na tom, jak často svou raketu do rukou vezmete. Pokud víte, že si zahrajete jen párkrát do roka, nemusíte zpočátku do výběru rakety investovat čas ani příliš peněz. I když kvalitní raketa vždycky déle vydrží. Můžete se spolehnout třeba na osvědčené značky. Pro začátečníky i pokročilejší hráče je například vhodná tenisová raketa Babolat https://www.sportoaza.cz/tenisove-rakety/.

zahrajte si tenis

Péče o raketu

I když ale vyberete tenisovou raketu, zahrajete si jen párkrát a pak ji zase na nějakou dobu doma schováte, musíte se o ni starat. I když není raketa využívaná často, nestačí ji jen párkrát do roka vyndat a jít zase hrát. Nezáleží tedy na tom, jak často raketu na hraní tenisu využíváte, ale samotný výplet rakety je nutné obměnit alespoň jednou nebo dvakrát do roka. Jistě se ptáte, proč? I když se raketa nevyužívá, výplet ztrácí pružnost a své napětí. Vlastnosti rakety se tak snižují a další hru byste si už vůbec nemuseli užít.

Když ovšem chytnete do rukou jednou tenisovou raketu, se kterou se vám bude dobře hrát, jistě si tenis zamilujete.