Opel Grandland milovníky značky Opel nezklame

Opel Grandland milovníky značky Opel nezklame

Určitě už jste i vy někdy slyšeli o značce Opel. Ta v roce 2017 uskutečnila světovou premiéru vozu Opel Grandland X a to na autosalonu IAA v německém Frankfurtu . Vůz se na trhu objevil o necelý měsíc později. Tento model je nejenže výkonný turbodiesel s poměrně skromnou spotřebou paliva, což je u vozů Opel pravidlem, ale také nabízí všem milovníkům aut skutečný požitek. Motor o objemu válců 2 litry pracuje s výkonem 177 koňských sil. Umožňuje velmi dynamickou jízdu se zrychlením z 0 na 100 km/h již za pouhých 9 sekund. Maximální rychlost, která byla naměřena, byla 214 km/h.
Opel Grandland
Velmi významným plusem tohoto modelu je schopnost utáhnout přívěs, který má hmotnost až 2 tuny, což je opravdu dost.
Další výhodou je to, že spotřeba klesá u modelu Grand X 2.0 CDTI pod 5 litrů na 100km a kromě toho je také vybaven vstřikováním AdBlue. Oxidy dusíku navíc pohlcuje katalyzátor a to pomocí selektivní redukce SCR. Z výfuku díky tomu odchází namísto oxidu dusíku neškodný dusík a vodní pára, jelikož uvnitř katalyzátoru při vysokých teplotách spalin reaguje vodný roztok amoniaku s oxidy dusíku a přeměňuje je na neškodné látky, což je naprosto skvělé.
Možná si říkáte, jak to v takovém voze funguje s převodovkou. Inu jednoduše. Je automatická a osmistupňová, se kterou se setkáte u vozu Opel i u modelu Insignia. Díky osmi stupňům vyniká nad tou šestistupňovou kvalitnějším a pružnějším řazením.
opel v horách
Nejvyšší verze, kterou je model vybaven, je Ultimate, která v sobě zahrnuje i špičkové technologie a kromě toho také asistenční systém řízení. V této verzi dokonce nechybí ani 19 palců široká kola z lehkých slitin, která jsou ještě navíc laděná do dvou barev. Má dokonce i vyhřívaní přední sedadla s koženým potahem a mnoho dalších vymožeností. Velmi zajímavé jsou hliníkové pedály či stříbrně laděné střešní lišty.
Do výbavy Ultimate také patří světlomety AFL LED a parkovací asistent či prostorový kamerový systém. Našlo by se toho ještě mnohem více, ale bude lepší, když se přesvědčíte na vlastní oči.