Není vám známa vaše čistá mzda?

Není vám známa vaše čistá mzda?

Máte zájem pracovat? Zřejmě ano, přinejmenším proto, že potřebujete peníze a ty je třeba si vydělat. A pokud dosud nikde nepracujete nebo máte zájem o změnu pracovního místa, pak byste si měli vybírat uvážlivě, u koho se nechat zaměstnat, a určitě nebrat na lehkou váhu ani záležitosti týkající se vašich příjmů plynoucích z takového zaměstnání. Když už se totiž pracuje, mělo by se tím především vydělat dost na to, aby z toho člověk vyžil.

dekorace z bankovek

Ovšem podívat se jenom letmo na cifru, kterou zaměstnavatel nabízí, a zjistiv, že je tato docela hezká, to nechat plavat, to není vůbec rozumné řešení. Člověk by se totiž měl v první řadě zajímat o to, o jakou mzdu že se to jedná. Obvykle jde totiž v případě podobné nabídky o mzdu hrubou, tedy o částku, kterou za svého zaměstnance utratí jeho zaměstnavatel. A to není identické s tím, kolik zaměstnanec skutečně pro svoji potřebu dostane.

Zaměstnance by měla zajímat především jeho čistá mzda. Protože z té má žít, to jsou peníze, které skutečně až k němu doputují. Nikdo nedostane celou slíbenou hrubou mzdu, a to proto, že se z této musí odečíst jak daň z příjmu, tak i sociální a zdravotní pojištění. Což takovou mzdu skutečně významně sníží.

cizí mince

A jak má tedy zaměstnanec zavčasu zjistit, kolik peněz že tedy reálně dostane, aby se ujistil, zda mu bude jeho příjem stačit k uspokojení životních potřeb? Musí si to pochopitelně sám spočítat, nebo využít služeb někoho, kdo mu to spočítá za něj. A nejvýhodnější a nejrychlejší je pochopitelně, když mu vypočítá to zvané čistá mzda kalkulačka, kterou lze objevit na internetu. Tato kalkulačka je totiž jednoduchá a spolehlivá zároveň a poradí si s ní každý.

A ten, kdo ví, jaká se mu nabízí nejenom hrubá, ale i čistá mzda, má vždy výhodu. Ví, za kolik že má doopravdy pracovat, a nemůže ho nemile překvapit nižší výplata, než jakou očekával.