Detekce úniku vody

Detekce úniku vody

Únik vody v domácnosti není nikdy nic příjemného. Pokud se jedná o něco většího, zjistíte to ihned a voláte pohotovostní instalatérskou firmu. Avšak jedná-li se o nepatrné úniky, to znamená rosení či kapání, nezjistíte to tak brzy. Většinou se drobné úniky vody projeví po čase rovnou nějakým malérem. Nejrychleji objeví únik vody obyvatelé paneláků. Tam se nemá voda do čeho vsakovat, a tak se dříve či později objeví v některém z pater. A nemusí to vždy být nutně ten nejbližší soused, voda si totiž umí najít všelijaké cestičky. V rodinném domě se voda nějakou dobu vsakuje do stěn, případně do země, takže bude trvat déle, než závadu zjistíte. Pokud se projeví vlhkými skvrnami kdekoliv v domácnosti, alespoň víte, že voda někde uniká. Jsou ale také situace, kdy o úniku vlastně vůbec nevíte a upozorní vás na něj až některé vedlejší aspekty. Může to být nezvykle velká spotřeba, kterou objevíte na vodoměru při vyúčtování, můžete cítit plíseň nebo „zatuchlinu“; máte-li v blízkosti domu trávník a zdá se vám některá jeho část vyšší či zelenější, anebo si všimnete zvedajících se chodníkových dílů, i to by mohl být náznak unikající vody.

Kapka ke kapce...

Jestliže tedy máte podezření na únik, zkontrolujte vizuálně všechna dostupná místa, kde by mohla voda unikat. Jde samozřejmě o toaletu, vanu, pračku, bojler, myčku, dřez, atd. A také zkontrolujte všechny viditelné trubky. A když není nic, co by úniku vody nasvědčovalo, bylo by těžké jen tak laicky takové místo najít. Zde bude zapotřebí spolehnout se na technické vymoženosti. Při sebemenším podezření či náznaku, že vám voda někde uniká, bude tedy nejlepší zavolat odborníky na vyhledávání úniku vody Kanalizace-instalatéři. Ti disponují nejmodernějšími zařízeními, které pomohou taková místa odhalit a řemeslníci vám zároveň defekt opraví. Takže, co byste si mohli přát víc.

Vadné potrubí

Jednou z metod je VYHLEDÁVÁNÍ ÚNIKU VODY POMOCÍ PLYNU (H2 METODA) – nejčastěji se používá na plastových potrubích a v domovních rozvodech. Tento plynový detektor se plní směsí 5 % vodíku a 95 % dusíku. Plynné mikromolekuly pronikají přes beton, asfalt, dlaždice a obkladačky, zeminu, i další pevné materiály. Pak stoupají vzhůru, a díky tomu snímací zařízení detekuje vyšší koncentraci vodíku v postiženém místě. A záhada je odhalena a závada může být odstraněna.