Které přípravky bazénové chemie jsou nejlepší?

Které přípravky bazénové chemie jsou nejlepší?

Pokud nevíte, jaké přípravky bazénové chemie pro ošetření vody zvolit, můžete si mnoho rad a doporučení přečíst na internetu anebo můžete vsadit na radu někoho zkušeného, třeba vašeho osvědčeného prodejce bazénového příslušenství.
Pro základní orientaci na trhu je dobré vědět, že v zásadě existují tři hlavní druhy bazénové chemie podle toho, jakou aktivní látku obsahují. Jedná se o přípravky chlorové, kyslíkové a bromové chemie.

nohy v bazénu

Chlorová chemie je obecně nejrozšířenější a nejvíce používaná, jak majiteli zahradních a domácích bazénů, tak provozovateli rekreačních zařízení a čistíren odpadních vod. Jedná se o léty prověřené a spolehlivé přípravky, jejichž hlavní vadou na kráse může být pro mnohé lidi jejich typický zápach. Pokud vám tento zápach výrazně vadí anebo jste na chlór dokonce alergičtí, tak je jasné, že bude nejlepší, když budete volit přípravky pro úpravu bazénové vody ve zbývajících dvou kategoriích.

Dlouhou dobu byly jedinou alternativou k chlorové chemii přípravky na bázi aktivního kyslíku. Aktivní kyslík jako hlavní oxidační činidlo spolehlivě likviduje všechny nežádoucí mikroorganismy a udržuje tak vodu čistou bez zbytečného zápachu.

Poměrně horkou novinkou, která si zatím své příznivce postupně hledá, je bromová chemie https://www.chlorito.cz/bromova-chemie. Jejím společným jmenovatelem s kyslíkovou chemií je, že je rovněž bez nepříjemného zápachu. Vyznačuje se velkou spolehlivostí, přičemž přípravky na bázi aktivního brómu jsou obzvlášť vhodné do oteplených vod, neboť se vyznačují vysokou stabilitou aktivní látky. Nicméně skvěle vám poslouží také ve všech jiných vodních nádržích.

dovádění

Ať už si však zvolíte libovolné výrobky bazénové chemie, měli byste vždy myslet na to, že k tomu, aby vše fungovalo tak, jak má, je zapotřebí pravidelně sledovat jak koncentraci aktivní látky ve vodě, tak koncentraci vodíkových iontů neboli pH.