Kde se staví betonové ploty
Zajímá vás technologie betonového oplocení z tenkých desek a svislých sloupků, které jsou odlévány do tvarových forem? V současné době se s nimi můžete setkat na řadě míst. Kde kupříkladu betonový plot může vyrůst?
Rodinné domy – s betonovým plotem se můžete setkat velmi často podél pozemků rodinných domů. Staví se v rovném i svažitém terénu a mohou mít libovolnou výšku. Část oplocení lze zapustit i pod úroveň země a vytvořit podhrabovou bariéru, kudy neproniknou žádná domácí či divoká zvířata. Betonový plot také zajišťuje vlastní soukromí, což oceníte v mnoha případech, například u bazénu nebo při posezení pod pergolou.
Rekreační nemovitosti – to, co platí pro rodinné domy, může být platné i u rekreačních chat. Betonový plot lze stavět na rekreačních pozemcích stejně, jako na pozemku v městské ulici. Tímto způsobem se například oddělí okrasná část zahrady od té hospodářské, kde se vyskytuje kompost, kůlny, sklad dřeva apod.
Sportoviště – kupříkladu v městě Kladně, v ulici Sportovců, je již mnoho desítek let jedna strana ulice obehnána zděným oplocením, které tu někteří z vás pamatují ještě z doby socialismu. Tamní lokalitě se přezdívá „Sletiště“, jde o sportovní areál, kde se nachází jezdecká dráha, sportovní hala, městský stadion, in-line dráha a dokonce bosonohá stezka. Sportovní areál je tu oplocením oddělen od silniční komunikace a lépe chráněn před hlukem a prachem.
Parkoviště – podobným způsobem lze oddělit parkovací zóny například obchodních center od obytných částí s rodinnými domy.
Výrobní a skladové prostory – betonové ploty z Ostravy mohou být postavené na okrajích průmyslových pozemků, čímž se také lépe chrání okolní prostředí před hlukem a zvýšenou prašností.
Zemědělské areály – betonový plot mohou ocenit lesníci či pěstitelé rostlin, například zahradníci, kteří jím chrání rostliny před silným větrem a případně před divokými zvířaty.