Jak se počítá cena revize elektroinstalace

Jak se počítá cena revize elektroinstalace

Ať se nám to líbí, nebo ne, je faktem, že naprostá většina z nás by si již život bez elektřiny nedokázala představit. Stala se naprosto běžnou součástí našich životů a značně nám je usnadňuje. Koneckonců, dovedete si například představit skladování potravin bez lednice a mrazáku?

Problém však je, že podobně jako mnoho jiných věcí, ani elektrické rozvody nejsou nerozbitné a nevydrží věčně. I proto se doporučuje nechávat provádět jejich pravidelné prohlídky. Ty mohou odhalit i menší poškození dřív, než způsobí nějaký problém.

elektrikar2

Mnoho lidí však tyto prohlídky zanedbává. Jedním z hlavních důvodů je pak fakt, že se za ně musí platit. A to se mnoha lidem nechce, zvlášť když rozvody vydrží pracovat bez poruchy i mnoho let. Navíc jsou obvykle ve zdech a stěnách, a nejsou tedy na očích. A jako v mnoha jiných případech i zde platí, že sejde z očí, sejde z mysli.

Pokud se ovšem rozhodneme chovat zodpovědně, musíme se připravit, jak již bylo řečeno, na to, že za prohlídku budeme muset zaplatit. Ale jak poznáme, že je cena revize elektroinstalace, kterou po nás požadují zaplatit, přiměřená?

Zde si musíme nejprve uvědomit, co vše je v ní vlastně zahrnuto, především pak z pohledu nákladů firmy. Přeci jen, nemůže se dostat do ztráty.

elektrikar3

V první řadě je to samozřejmě potřebné vybavení. To mnohdy nebývá nejlevnější, alespoň tedy to kvalitní. Výhodou však je, že se jeho cena rozpočítá mezi více zákazníků. I tak je to však položka, se kterou je nutné počítat.

Stejně tak jsou na tom amortizace automobilu a pohonné hmoty. I ty celkovou částku navyšují, byť v závislosti na vzdálenosti ne tak moc.

Počítat samozřejmě musíme i se mzdou pracovníka, který prohlídku provádí. Koneckonců, i on to dělá proto, aby se uživil.

V neposlední řadě zde pak máme zisk firmy. Ten nesmíme opomenout, přeci jen je to ten hlavní důvod, proč své služby provozuje.

Je tedy vidět, že je toho poměrně dost, co danou částku tvoří. Nemůžeme se tedy pak divit její výši.