Fit padesátka!

Fit padesátka!

V padesáti je nás metabolismus prostě pomalejší. Organismus spaluje méně kalorií, zato chutě na sladké bývají často větší! Když máme málo pohybu, zato rády mlsáme, pak brzy váha, bmi tabulka i zrcadlo začnou prozrazovat, že máme zkrátka nadváhu. A že z kategorie „krev a mléko“ se můžeme rychle přesunout do kategorie obézní. Co s tím? Jak na to, aby se naše tělíčka nezakulacovala více, než je zdrávo?

9.kotvičník

Bez pohybu to nejde!

Předně je třeba si uvědomit, že pokud jsme se dosud moc nehýbaly, je nejvyšší čas to napravit, milé dámy! Zapomeňte také na nápad vynechat pohyb a nejíst! To je hodně nešťastné řešení a mnohé ženy to bohužel poznaly na vlastní kůži. Efekt zhubnutí je krátkodobý a mnohdy draze zaplacený zhoršením zdravotního stavu. Často se dostaví jo – jo efekt a váha jde nahoru ještě víc! Pokud budeme ovšem aktivní, spálíme víc kalorií, můžeme si pak občas nějakou tu sladkost na „obalení nervů“ klidně dopřát!

Začneme chodit pěšky!

Samozřejmě, že pokud jsme dosud se sportem moc nekamarádily, musíme začít pomalu. Nejlépe se k tomu hodí to nejpřirozenější – chůze! Všude, kam to jde, chodíme pěšky. Také vynecháváme výtahy a eskalátory a využíváme schody. Postupně prodlužujeme trasy běžných pochůzek a přidáváme krátké a delší procházky!

plavec v bazénu

Vybereme si vhodný sport!

Stejně jako je tomu při každé jiné činnosti, také ve sportu je to, co nás baví a děláme s radostí, tou nejlepší volbou. Do takové aktivity se pak nemusíme nutit, naopak se na ni těšíme. Zůstaneme u ní dlouhodobě a věnujeme se jí pravidelně! A to je právě to pravé pro nás! Na spalování tukových polštářků je dle odborníků nejúčinnější taková pohybová aktivita, při které dosahujeme tepové frekvence asi 110 až 130 úderů za minutu. Orientačně jsme na této hodnotě, když při sportu zvládneme s někým bez většího zadýchávání mluvit. Přesně to samozřejmě zjistíme jen měřením. Doporučovány jsou sporty vytrvalostní (např. běhání, jízda na kole či plavání). Ale každý pohyb, který nás baví se počítá!