Elektronická pošta – pro začátečníky

Elektronická pošta – pro začátečníky

Název elektronická pošta nedostala tento název náhodou. Její podobnost s poštou klasickou je totiž zjevná. Základem je mít svou vlastní schránku, tedy místo, kam budou dopisy doručovány a odkud posílány. Stačí se přihlásit do své schránky, napsat nějaký text, zadat adresu schránky adresáta a zprávu (dopis) odeslat. V roli poštovního doručovatele zapůsobí internet. Ten má tu výhodu, že zprávu doporučí během pár sekund. Stejně tak jako u pošty klasické nevadí, když adresát zrovna není přítomen. Dopis na něj ve schránce počká.
zasílání mailů
Adresa:

– E-mailová adresa je, podobně jako adresa bydliště či telefonní číslo, kontaktní údaj pro doručení.
– Aby vám mohl někdo poslat e-mailovou zprávu, musí znát vaší e-mailovou adresu.
– Když zprávu ze své schránky někomu odešlete, právě díky vaší e-mailové adrese příjemce rozpozná, kdo mu píše.

Schránka:

– Schránku elektronické pošty získáte tak, že si vytvoříte účet na nějakém poštovním serveru.
– K tomu lze použít specializovaný server, kde si vlastní poštovní schránku může založit každý člověk, a to zcela zdarma. Ani další peníze nezaplatíte za používání této schránky.
– Schránku získáte na doživotí. Založená adresa vám zůstane, dokud jí budete používat.
– Ideálně se hodí pro komunikaci s rodinou, přáteli ale také s úřady nebo zaměstnavatelem.
– Výhodou je, že adresa i schránka zůstává stále totožná a tak nebudete muset, tak jako u adresy bydliště, v případě vašeho přestěhování, nikomu žádnou změnu nahlašovat.
dopis v obálce
Kde získat schránku a vytvořit e-mailovou adresu:

– Poskytovatelů bezplatných e-mailových služeb je mnoho. Doporučit lze například službu OUTLOOK, který je maximálně jednoduchý v obsluze, ale zahrnuje klíčové moderní funkce. Nabízí neomezenou kapacitu e-mailové schránky a vyspělé bezpečnostní funkce.
– Nejvyspělejší je služba GMAIL, ale průběžným doplňováním stále nových a nových funkcí se stává méně uživatelsky přívětivou.
– Největší českou službou je služba EMAIL, nenabízí však tolik funkcí.