Co rozumíme pod pojmem výplňový materiál

Co rozumíme pod pojmem výplňový materiál

Bublinková fólie stále kraluje

Kdo by ji neznal. Je to královna výplňového materiálu https://www.balteto.cz/bublinove-folie/ s velkým K – univerzální, lehoučká, naprosto zdravotně nezávadná, levná a dobře dostupná. Kromě balení předmětů se dá využít i jako izolační materiál před mrazem, podložka pro různé pracovní činnosti v sedě či vleže, termoizolační a měkká podložka při stanování a dokonce i jako výtvarná potřeba pro dětské hraní a tvoření.

fólie s nůžkami

S bublinkovou fólií se dobře balí kov, sklo, dřevo i plast, předměty jsou zabezpečené proti hrubému zásahu, zejména odřeninám, odlomení a prasklinám.

Kartonová vlna u nás zdomácněla

Kartonovou střiž neboli vlnu využívají profesionální e-shopy, ale i domácnosti pro svépomocné stěhování. Promačkaný a pružný karton totiž spolehlivě ochrání méně křehké věci, vyplní prázdný prostor krabic, aby je bylo možné bezpečně uzavřít a při stěhování pokládat na sebe. Je to výhodný materiál i z hlediska ekologie – je plně recyklovatelný, netoxický, tedy rozhodně lepší volba, než balit věci do novin a časopisů, jejichž tiskařské barvy mohou způsobit nemalé problémy včetně zdravotních.

fólie s bublinkami

Zapomíná se na tělíska Flo-pak

Ta jsou naprosto ideální kupříkladu pro velmi křehké drobnosti, které musí být zabaleny odděleně a zaujmout v kartonové krabici místo pokud možno někde uprostřed. Kdybyste například skleněné svítidlo vyplnili bublinkovou fólií, mohlo by se při transportu posouvat a narážet na stěny krabice. Pokud prostor vyplníte kartonovou střiží, ta je pro některé křehké předměty příliš tuhá a může je nevratně poškodit.

Flo-pak jsou netoxická, velmi lehká, recyklovatelná a využitelná na jakékoli předměty včetně hraček pro děti nebo trvanlivých potravin. Můžete je mít doma v zásobě, pokud je máte kde uložit, a využít je pak v budoucnu třeba pro stěhování, převážení věcí na chalupu či odesílání balíků poštou nebo jinou přepravní společností.