Co nabízí Chorvatsko

Co nabízí Chorvatsko

Chorvatsko je krásná země, kam by se každý měl jednou podívat. Jedná se o zemi, která nám není ani nijak vzdálená, ať už myslíme na cestování či na mentalitu. Většina lidí z našich končin se již do Chorvatska alespoň jedenkrát v životě podívala, ale stále se jedná o zemi, která je spojena s prázdninami u moře a sluněním na pláži. Přesto má ale Chorvatsko co nabídnout i mimo tyto zmíněné aktivity. Města, která je možné zde navštívit mají bohatou historii a krásné pamětihodnosti, které stojí za to znát. Město Dubrovník je jedním u nejoblíbenějších letovisek a je často navštěvováno turisty.

Dubrovník

Atraktivní podívanou zde zajišťují mohutné starobylé, pěkně zachované hradby, které a několik pevností, které můžete navštívit. Doopravdy stojí za to. Tato slova dokonce může doložit fakt, že tento komplex je od roku 1979 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud budete mít štěstí a budete se v Chorvatsku vyskytovat ve správný čas, můžete zde zastihnout Letní dubrovnické hry, které představují něco podobného jako jsou naše Shakespearovské slavnosti. Divadlo, které zde můžete zhlédnout je hráno těmi nejlepšími herci z celého Chorvatska. Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb.

chorvatská ulice

Město má krásné historické centrum, postupně se vyvíjelo od 11. století, takže zde najdete připomínky opravdu z hluboké historie. Ve středu města naleznete také uklidňující parkové soustavy, které se nazývají Zelená podkova. Sem se můžete jít schladit během dne, když už budete mít za sebou dlouhou procházku a plnou hlavu informací u místních muzeí a galerií. Jak je vidět, v Chorvatsku je tedy doopravdy krásně a stojí za to se sem každoročně vracet. Reality v Chorvatsku na prodej jsou pak pro Vás nejlepší možností, jak mít vždy volné ubytování, ať sem jedete v době nejvytíženější sezóny anebo třeba mimo ni.