Látka příjemná na dotek

Látka příjemná na dotek

Každá švadlenka, nebo jen nadšenec do šití chce vyzkoušet různé projekty a pracovat také s různými materiály. Pokud jste zrovna dostali chuť na šití deky, polštářku, zavinovačky či hnízdečka pro miminko, určitě byste měli vyzkoušet minky https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/minky-fleece-mikroplys-umela-kozesina. Jedná se o velmi jemný a hebký materiál, který je na dotek velmi příjemný a vhodný i pro nejmenší děti. Buď můžete na obě strany využít právě minky, nebo ho lze nakombinovat s bavlněným plátnem či bavlněným saténem – ať už jednobarevným, nebo s motivem. Dokonce i samotné minky už dnes najdeme s různými vzory, a to pro děvčata i chlapce. Běžně najdeme tento typ látky v jednobarevném provedení s 3D puntíky, ale samozřejmě lze sehnat místo puntíků https://www.denik.cz/tipy/od-puntiku-k-obrazu-pro-dospele-278717.html 3D srdíčka, někdy i další motivy.

zavinovačka pro dítě

A je možné použít tuto látku také na oblečení či na nějaké další projekty? Určitě ano, kromě deky, polštářků a již výše zmíněných možností, můžete využít látku na dětské hračky, takzvané pyžamožrouty, vložky do bund, samotný kabátek s podšívkou, na různé tašky, batůžky a v neposlední řadě také na mantinely do dětské postýlky (ať už na ty klasické s kapsářem, nebo na mantinely typu cop).

široká barevnice

Pokud vám zbydou malé odstřižky, a bude vám líto se jich jen tak zbavit, můžete obléknout například panenky, případně ušít dečku i pro ně. V případě většího kousku můžete zkusit i dětskou čepici nebo nákrčník, kdy lze udělat podšívku například z fleecu nebo z velmi oblíbeného beránka.

Pro radost si můžete ušít i vonná srdíčka či hvězdičky – naplníte je levandulí nebo jinou bylinnou směsí, a můžete je dát jako dáreček nejen pod stromeček. Dalším parádním tipem na dárek je například specifický polštářek ve tvaru motýla, srdíčka, či závěsné dekorace do dětského pokojíčku – stačí jen kousek látky, stuha a designový doplněk do pokojíčku je na světě. Vybírejte z mnoha barevných provedení od bílé, přes růžovou, modrou, zelenou až ke žluté, oranžové či oblíbené šedé a minky – barevnice je skutečně široká.