Kvalitně navržená rovnátka ušetří vaše starosti

Kvalitně navržená rovnátka ušetří vaše starosti

Potřeba narovnat zuby je již od minulosti spojena s nutností nosit rovnátka. Jedná se o základní korekční pomůcku, která je k dostání v mnoha variantách a typech. Lidé však mají tento nástroj k nápravě tvaru chrupu spojený především se ne zcela ideálním vzhledem. Tato obava je však naprosto zcestná, neboť v současné době existují i takzvaná neviditelná rovnátka, kterých si nevšimne nejenom cizí osoba, ale mnohdy ani sám nositel.
Model úst s rovnátky

Vzhled by měl být až poslední

Důvodem pro nošení rovnátek je vada ve stavbě zubů. Těch může být na malá ústa mnoho nebo mohou růst směry, které jsou vzhledem ke správnému postavení nežádoucí. Proto je třeba nasadit rovnátka vhodného typu a charakteru, které budou tvarovat chrup různě dlouhou dobu. Vedlejší účinek rovnátek je však negativní, a to z hlediska vzhledu a cítění nositele. Je to přitom paradoxní, neboť po úspěšné léčbě je vzhled nositele podstatně vylepšen krásným postavením zubů, které budou vypadat rozhodně lépe, než tomu bylo před léčbou.
Aby bylo možné odbourat obavy potenciálních nositelů, je dobré se podívat na to, jak vypadá chrup nositele před léčbou a jak po léčbě. Rozdíly takových výsledků jsou markantní, a proto by se k nim mělo přihlížet, pokud dentista uzná, že je třeba rovnátka nosit.
Rovnátka na odlitku úst

Proč se nebát rovnátek?

Žijeme v moderní době, která poskytuje moderní a zcela bezproblémové korekční pomůcky, mezi které patří i rovnátka
Po aplikaci, která mnohdy trvá několik měsíců až jednotky roku, získat naprosto krásný chrup s nádherným tvarováním
Obor ortodoncie je v současnosti na tak vysoké úrovni, že je zcela zcestné obávat se o to, že by se korekce nepovedla nebo že by byla provázena jakýmikoliv negativními příznaky. Naopak, odborníci se snaží dobu fixace chrupu natolik zkrátit, aby bylo možné dosáhnout velmi uspokojivých výsledků, a to při minimální zátěži na nositele. Jak totiž víte, rovnátka vyžadují speciální péči, která se na denním režimu nositele rozhodně podepíše.