Které květiny se hodí do bytu

Které květiny se hodí do bytu

Je jasné že rostliny udělají náš domov hezčí, útulnější a každý by si to i přál. Pokud už jste doma nějakou květinu měli tak jistě znáte ten pocit, když vám zvadne a vy přemýšlíte proč když jste se o ni přece tak dobře starali. Nemusí být vždy vina ve vás možná jen potřebuje sluníčko a být venku. Mnoho z nich ale nejsou náročné někdy se jen tak zdají, ale přitom je stačí jednou za týden zalít a máme klid. Skoro všechny potřebují hlavně světlo, vodu a správnou teplotu. Je několik málo rostlin, které ve vaší domácností přežijí.Kaktus na okně
Aglaonema
Je to rostlina, které nevadí že na ni párkrát nezapomenete, a přitom je pořád krásná. Není náročná na údržbu a nevyžaduje mnoho světla, takže ji můžete dát i do rohu kde potřebujete vyplnit místo. Má ráda vlhkost hlavně v teplých časech a je třeba ji pravidelně zalévat.
 
Filodendron
Tuhle krásnou rostlinu můžeme dát i do míst kde není moc světla, protože se bez něj obejde. Může nám krásně prozářit chodbu kde moc světla není. Musíte si dávat pozor, pokud máte děti, protože její listy jsou jedovaté.
 
Tradeskancie
Tato květina je výjimečná tím že je originální, co se týká růstu jejích listů. Každý totiž roste jinak. Je zajímavá svou barevností má fialovo bílé listy, které dodají vaší domácnosti živost a barevnost. Hodí se spíše do míst, kde je světlo nebo slunce.
 
Aloe vera
Tahle květina je výjimečná a měla by ji mít každá domácnost. Pomáhá při spálení, protože obsahuje gel, který vám pomůže. Je velmi nenáročná na péči a stačí když ji dáte vodu jednou za týden až dva. Má ráda slunce a teplo. Mezi zaléváním potřebuje mít čas na vyschnutí, aby nebyla přelitá.Barevná růže
Lopatkovec
Je vhodná do domu, protože ji zaléváte až když si vlastně řekne. Listy této květiny opadnou, když potřebují vodu. Je ale také čističem vzduchu, a tak bude váš domov krásný, voňavý a čistý.