Je autoškola Praha náročnější než ta na malém městě či vesnici?

Je autoškola Praha náročnější než ta na malém městě či vesnici?

Téměř každý dospělý člověk v naší zemi má řidičské oprávnění, minimálně pro osobní automobil. A není divu, koneckonců mít vlastní automobil značně zvyšuje mobilitu – nemusíme být závislí na veřejné hromadné dopravě. Je sice pravda, že její síť je u nás poměrně dobře rozvinutá, avšak pokud bydlíte někde na malé vesničce, pak můžete mít problém.

Ovšem abychom získali řidičské oprávnění, je nejprve potřeba, abychom prošli autoškolou. Zde máme získat teoretické i praktické znalosti k tomu, abychom dokázali řídit vůz bez toho, že bychom ohrožovali jak sebe, tak ostatní účastníky provozu.

auto1

Faktem je, že autoškoly najdeme prakticky v každém městě, i v tom menším. A zde se nachází jádro rozporu – je jasné, že ten, kdo ji absolvuje na vesnici, nebude mít stejné dovednosti jako ten, autoškolou je například autoškola Praha http://www.autoskolaholesovice.cz. Rozdíly jsou zde značné.

V první řadě jde samozřejmě o provoz. Je jasné, že v našem hlavním městě bude dopravní situace mnohem složitější – jezdí zde mnohem více aut, najdeme zde také podstatně více dopravních značení, o tramvajích ani nemluvě. Je tedy jasné, že její absolvent se bude v těchto podmínkách podstatě lépe orientovat.

autozarovka1

Na druhou stranu je pravdou, že kvalita cest a silnic je v okolí menších měst a vesnic poněkud horší, což poznáme zvláště po dešti či například v zimě. Ti, kteří se budou učit jezdit zde, se lépe naučí, jak si s takovýmito podmínkami poradit.

Je tedy jasné, že otázku, která z nich je lepší, nelze jednoznačně zodpovědět. Obě mají své výhody a nevýhody, a je jen na nás, abychom posoudili, která pro nás bude nejlepší. I když je pravdou, že obvykle nevybíráme podle toho, kde se budeme učit jezdit, ale podle vzdálenosti od našeho domova a ceny.

Přesto by možná stálo za to se před výběrem zamyslet, jaké dovednosti vlastně chceme získat, a která z nich nám je lépe dá.