Vrásky a vybledlá pleť: jak přelstít věk radí kosmetičky i vizážisté

Bojujete s prvními vráskami poprvé nebo už je to pro vás denní chleba? Nemyslete si, nic není ztraceno. Minimálně opticky můžete svou pleť opět rozzářit tak, aby téměř nikdo nepoznal podle vaší tváře, kolik je vám let.

Myslíte si, že to jsou jenom triky vizážistů? Některé triky doopravdy fungují, a to i v případě, že už vám dávno bylo dvacet nebo i třicet let.
Je to věčná otázka dam v letech, které nenávratně ztratily svoje mládí: jak se udržet mladá, jak vypadat mladá, mladší?


Máme několik tipů, na kterých se shodli lékaři, vizážisté i odborníci

V čem spočívá největší kouzlo? V péči o pleť. A tou péčí se myslí každodenní péče, váš každodenní vztah ke své pokožce. Čím déle jste ji v mládí i teď zanedbávali, tím hůře vám bude pleť regenerovat. A nezapomeňte, že s každým rokem se vaše pleť sama regeneruje hůře a namáhavěji. Proto byste se o ni měly starat už od mladého věku, nejlépe už od doby, kdy si na tvář nanesete první make-up.

Ale dokonce když jste péči o pleť zanedbávaly, nevěšte hlavu: nikdy není pozdě na to, udělat změnu. Jenom to bude déle trvat a budete s tím mít více práce.

1. Hydratace: Nejdůležitějším bodem celého koloběhu péče o pleť je dostatečná hydratace, a to nejenom pomocí krémů s UV faktorem na ochranu proti škodlivým slunečním paprskům, bez alkoholu, aby to vaši pleť nevysušovalo a s dostatečným obsahem hydratačních látek, ale také ta vnitřní. Musíte denně vpít alespoň litr a půl tekutin, aby vaše pokožka mohla správně fungovat, dýchat a napnout se.

Váš hydratační krém by měl obsahovat antioxidanty. Také byste měla mít noční krém, který má liftingový účinek.

2. Upravte si rty: Naše rty se s věkem ztenčují a ztrácí svou hebkost, vysušují se a ztrácejí i svůj tvar. Proto dbejte na to, aby vaše rtěnky byly hydratující a ideálně matné. Její hlavní složkou by měla být kyselina hyaluronová.

5/5 - (3 votes)